Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

THERABODY VE BISTRAP LABORATUVARLARI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN TİCARİ BİR ARAŞTIRMA

Doğal olarak daha iyi bir uyku

İyileşme teknolojisinde bir lider olan Therabody; iyileştirilmiş yaşam kalitesini destekleyecek ürünler geliştirmek adına bilimsel çalışmalar yapmaya kendini adamıştır. Küresel bir konu olan ve optimal sağlığın temelini belirleyen uyku kalitesini artırmayı başlangıç noktası olarak belirledik.

SORUN

Dünya nüfusunun %45'i bir uyku bozukluğuna sahip.

Sağlık sektöründe uyku kalitesini iyileştirmeyi vaadeden birçok ürün olsa da bu ürünlerin çok azı etkisini ispatlamış durumdadır. Bu nedenle gittikçe daha büyük bir sorun haline gelen bu durumu çözmek için yaratıcılığımızı kullanmaya karar verdik

ÇALIŞMA

Düzenli bir Theragun rutini uyku ve diğer parametreleri nasıl etkiliyor?

Biostrap Laboratuvarları, Therabody ortaklığı ile, düzenli bir Theragun rutininin uykuyu nasıl etkilediğini değerlendirdi. Katılımcılar iyileşme ve uykuya dair verileri işleyen bir Biostrap bilek sensörü taktılar ve Theragun İyileşme ve Uyku protokollerini uyguladılar.

Sağlıklı 73 katılımcı

Yaşları 18 ila 40 arasında değişen ve haftada en az 3 kez 30 dakikadan fazla egzersiz yapan kişilerden oluşan bir grup.

5 haftalık bir çalışma

Klinik olarak doğrulanmış Biostrap biyosensör giyilebilir teknolojisi ve veri toplamak için doğrulanmış anketler kullanılarak Theragun Uyku ve İyileşme protokolleri değerlendirildi.

Serbest Yaşam Tasarımı

Katılımcılar; 2 hafta boyunca Theragun protokolleri uygulamadan, 2 hafta protokolleri uygulayarak ve bir hafta da normal yaşam tarzına dönüş olmak üzere toplam 5 hafta takip edildi. Katılımcılara yaşam standartlarında diğer hiçbir şeyi değiştirmemeleri söylendi.

SONUÇLAR

Biostrap Labs uzmanları, yatmadan yarım saat önce Theragun protokollerini tamamlayan katılımcıların çoğunluğunun uyku kalitesinin iyileştiğini ve kullanımı bıraktıktan sonraki bir hafta boyunca da bu faydaların devam ettiğini gözlemledi. İstatiksel olarak doğrulanan sonuçlar gösterdi ki:

Katılımcıların

'si daha çabuk uykuya daldılar
% 0

Katılımcıların

'i uyku sırasında daha az uyandılar
% 0

Katılımcıların

'ü genel yaşam kalitelerinin arttığını belirtti.
% 0

Katılımcıların %56'sının genel uyku skoru yükseldi

NEDEN BIOSTRAP LABS

Gerçek sonuçlar. Gerçek bilim.

Tüm araştırmalarda veri bütünlüğü kritiktir. Klinik araştırmalar için özel olarak tasarlanan Biostrap bilek sensörü; uyku, sağlık, performans ve iyileşme hakkında objektif bilgiler sağlamak adına 29 özgün parametrede analiz edilen kalp atışları da dahil olmak üzere yüksek kaliteli biyometrik verileri tespit eder.

Ayrıca 14 yayında referans olarak gösterilen Biostrap'in biyometrik ölçümlerini altın standart teşhislerine ve spesifik tıbbi durumlardaki kullanımlara göre doğrulayan 22 klinik çalışması bulunmaktadır.

Referanslar

¹ World Sleep Day 2021 via Wade AG, Zisapel N, Lemoine P. Prolonged-release melatonin for the treatment of insomnia: targeting quality of sleep and morning alertness. Ageing Health 2008; 4 (1): 11-12

² Chong, Y., Fryar, C. D., & Gu, Q. (2013). Prescription sleep aid use among adults: United States, 2005-2010 (No. 2013). US Department of Health and Human Services, Centers for Disease Control and Prevention, National Center for Health Statistics

* Bu ifadeler Gıda ve İlaç İdaresi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürünün herhangi bir hastalığı teşhis etmesi, tedavi etmesi, tedavi etmesi veya önlemesi amaçlanmamıştır.

**Bahsi geçen sonuçlar kontrollü, ticari bir araştırma çalışması sırasında elde edilmiştir. Bireysel sonuçlar farklılık gösterebilir.

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi