Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

RecoveryAir için Sıkça Sorulan Sorular

Pnömatik kompresyon, uzuvları (bacaklar veya kollar) tamamen kaplayan bir giysinin belirli bir süre boyunca döngüsel bir şekilde şişip indiği bir basınç masajı şeklidir. Bu işlem metabolik atık içeren sıvıları temizler ve uzuvlara taze, besin açısından zengin kanın girmesini sağlayarak dolaşımı ve kan akışını iyileştirir. Bu artan dolaşım kas ağrısını ve acısını azaltacak, şişliği azaltacak ve ağrıyı etkili şekilde hafifleterek iyileşme sağlayacaktır.

RecoveryAir cihazları diğer pnömatik kompresyon sistemlerine göre daha hızlı, daha güvenli ve daha etkilidir. Pnömatik kompresyon söz konusu olduğunda, tüm sistemler eşit yaratılmamıştır. Ürün geliştirme sürecinde en son bilim ve araştırmaları uygulamaya dair taahhüdümüz, dünyaya en etkili, verimli ve kullanımı kolay ürünleri sağlamanın temel bir bileşenidir. İşte teknolojimizin diğer sistemlere kıyasla bazı temel, tescilli farklılıkları:

Gerçek negatif basınç gradyanı: TruGrade Technology™, giysinin şişirilirken ve söndürülürken hassas bir basınç oluşturmasını sağlar ve üst üste binen 4 iç bölme aracılığı ile ayaktan başlayıp kalp yönünde yukarı doğru ardışık şekilde hareket ederek tedavi edilen bölgedeki kan dolaşımını geçici olarak hızlandırır. Hava akışını kesintiye uğratan ve potansiyel olarak zararlı basınç piklerine neden olabilen diğer tasarımlara kıyasla, odacıkların spiral şeklinde üst üste binmesi dolaşımı güvenli bir şekilde en üst düzeye çıkarır.

Rakiplere göre 3 kat daha hızlı iyileşme: FastFlush Technology™ bir tam döngüyü rakiplerden iki ila üç kat daha hızlı şekilde sadece 60 saniyede tamamlayarak iyileşmeye yardımcı olmaktadır. Bu, sadece 60 saniyede gerçekleşen iyileşme döngüsünü diğer bir deyişle botların şişme veya inme şeklini ifade etmektedir. Bu, RecoveryAir’i diğer pnömatik kompresyon botlarından iki-üç kat daha hızlı hale getirmektedir. Ne kadar çok döngü olursa, iyileşme de o kadar hızlı olur.

Hassas basınç kontrolü ile daha güvenli: Sistemimiz, basınç tedavinizi hassas şekilde ayarlamanıza olanak tanır ve tehlikeli olabilecek aşırı daralmayı önlemek için tedavi edilen uzvun boyutuna göre basıncı izler. Çoğu sistem, yeterince hassas olmayan ayarlar nedeniyle, genellikle standart kan basınç değerlerini aşabilen geniş bir basınç aralığı sunar.

Tam şişirme ve indirme ile daha etkilidir: RecoveryAir’in hassas basınç kontrolü ve gerçek negatif gradyanı, tıpkı bir sünger gibi, daha eksiksiz ve tamamlayıcı bir basınç ve serbest bırakma döngüsü sağlar. Bu, metabolik atıkları daha etkili bir şekilde dışarı atar ve taze, oksijenli kanın uzuvlara daha hızlı dönmesini sağlar.

Üstün, hijyenik tasarım: RecoveryAir giysileri, bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olan ve dayanıklı bir yüzey sağlayan gözeneksiz tıbbi sınıf malzemeye sahiptir. Üst üste binen iç bölmeler, temizlemek için tek bir pürüzsüz yüzey sağlar; bu da bakterilerin birikebileceği bölme kapaklarının altını silmek gerekmediği anlamına gelmektedir. Bu aynı zamanda koku olmaması anlamına da gelmektedir. Kullanıcıyla temas etmeyen bu tasarım sayesinde ekipmanın iç kısmı kolayca temizlenir.

Veriler Therabody’nin FastFlush döngüsü ile NormaTec’in Flush Modunun karşılaştırılmasına dayanmaktadır.

RecoveryAir’in temel teknolojisi hala daha hızlı, daha güvenli ve daha etkili olsa da en yeni neslimiz pnömatik kompresyonun geleceğini gerçekten müjdelemektedir. dolaşımı artırmak, kas ağrılarını azaltmak ve iyileşmeye yardımcı olmak için ayaktan kalbe kadar uzuvları sırayla dolaşan negatif bir basınç gradyanı kullanan sistemlerimizin yeni jenerasyonunda; pompaların, kontrollerin ve giysilerin modern, güncellenmiş bir tasarım estetiğini fark edeceksiniz. JetBoots; sadece pompası ve cihaza %100 entegre olan tek dokunuş kontrol paneliyle değil tamamen kablosuz tasarımıyla da pnömatik kompresyonda gerçek bir devrim niteliğindedir. Kablo yok. Harici pompa yok. Fişe takılacak hiçbir şey yok. Bunun anlamı; her zaman ve her yerde iyileşme demektir.

İhtiyaçlara yönelik özelleştirilebilmesi, tamamen kablosuz olması veya kolay kullanılması olsun; RecoveryAir herkes için bir sistem sunar. Sizin için oluşturduğumuz olduğumuz ve RecoveryAir modellerini kıyaslayabileceğiniz Karşılaştırma sayfamızı ziyaret ederek, sizin için en doğru olan RecoveryAir cihazını bulabilirsiniz.

Sizin için doğru olan yoğunluk seviyesini ve seans süresini bulmak da dahil olmak üzere RecoveryAir sisteminize başlamak için ihtiyacınız olan tüm kaynakları bir araya getirdik. Tüm nesiller için RecoveryAir Hızlı Başlangıç Kılavuzlarını ve daha fazlasına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:


RecoveryAir sisteminizi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz, çünkü cihaz; ısınma ve iyileşme için özel modların yanı sıra tedavinizi ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için kapsamlı özelleştirme seçeneklerine (yalnızca PRO modeli) sahiptir. Ayrıca uzun bir günün ardından yatmadan önce rahatlamak için de harika bir seçenektir. Arkanıza yaslanın, gevşeyin ve elleriniz serbest bir şekilde rahatlayın.

Teorik olarak, ağrı veya rahatsızlık hissetmediğiniz sürece RecoveryAir’i istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. RecoveryAir cihazlarını kullanırken rahatsızlık hissederseniz, kompresyonun yoğunluğunu (tedavi basıncı) azaltın, tutma süresini azaltın (botların her döngünün sonunda ne kadar süre şişik kaldığı) veya bırakma süresini (tedavi döngüleri arasındaki süre) artırın. Ağrı hissederseniz, cihazı kullanmayı derhal bırakın.

En yeni (ikinci) nesil RecoveryAir sistemleri, Bluetooth aracılığıyla Therabody Uygulamasına bağlanarak tedavinizi doğrudan akıllı telefonunuzdan özelleştirmenize ve kontrol etmenize olanak tanımaktadır.

RecoveryAir giysileri, vücudun çeşitli bölgeleri için tasarlanmış giysilerdir ve bacakların ötesinde vücudun diğer bölgelerine pnömatik kompresyon terapisi sağlamak için belirli RecoveryAir sistemlerine bağlanmaktadırlar. Bunlar, daha hızlı iyileşmenize yardımcı olmak için kompresyon botlarımızla aynı temel teknolojiyi kullanarak iyileşme seansınızı özelleştirmenin başka bir yoludur.

RecoveryAir Kompresyon Yarım Ceketi, klinik olarak etkili pnömatik kompresyon terapimizi; elden kola ve oradan omuz, göğüs, sırt ve core bölgeye kadar üst vücuttaki başlıca kas gruplarına uygulayabilmektedir.

RecoveryAir Kompresyon Kolu, klinik olarak etkili pnömatik kompresyon terapimizi elden omuza kadar uygulayabilmektedir, klinik olarak etkili pnömatik kompresyon terapimizi; ayaklar, bacaklar, kalçalar, bel ve karın dahil olmak üzere vücudun alt kısmındaki ana kas gruplarına uygulamaktadır. Bu giysi sadece bacakların değil aynı zamanda core bölge ve kalça kasları gibi günlük harekete güç veren diğer ana kas gruplarının da toksinlerden tam olarak arınmasını ve lenfatik drenaj için en büyük fırsatı sağlamaktadır.

En yeni RecoveryAir PRO sistemi, Kompresyon Yarım Ceketi, PRO Kompresyon Pantolonu ve Kompresyon Kolu dahil olmak üzere mevcut tüm RecoveryAir giysileriyle uyumludur.

RecoveryAir JetBoots sadece bacaklar için hareket halindeyken toparlayıcı olarak tasarlanmıştır ve herhangi bir RecoveryAir giysisine bağlanma özelliğine sahip değildir.

RecoveryAir Prime sistemi yalnızca RecoveryAir Kompresyon Kılıfı ile uyumludur..

RecoveryAir Kompresyon Yarım Ceketinizi veya Kolunuzu verilen talimatlarla RecoveryAir sistemine bağladıktan sonra, ikincil havalandırma deliğinin bağlı olmadığını ve açıkta kaldığını fark edeceksiniz. RecoveryAir sisteminizin ikincil havalandırma deliğini ürünle birlikte verilen tıpalardan biriyle sabitlediğinizden emin olun. Bu, pompanızın havayı sızıntı olmadan doğrudan giysiye pompalamasını sağlayacaktır.

Üst ve alt vücut RecoveryAir kompresyon giysileri aynı anda değil, vücuda basınç uygulamada en güvenli deneyimi sağlamak için ayrı seanslarda kullanılmalıdır.

Kompresyon Kılıfı ve Kompresyon Yarım Ceketi birlikte kullanılmamalıdır.

İki Kompresyon Kılıfı aynı anda kullanılabilir.

 

 

RecoveryAir PRO Kompresyon Yelek ve Pantolonu ve RecoveryAir Kompresyon Kolu tek bedene uygun olsa da, en iyi uyum için lütfen aşağıdaki maksimum ölçülere bakın

RecoveryAir PRO Kompresyon Yeleği
Maksimum göğüs çevresi: 120 cm (47,2 inç)

RecoveryAir PRO Kompresyon Pantolonu
Maksimum bel çevresi: 120 cm (47,2 inç)

RecoveryAir Kompresyon Kolu
Kolun üst kısmındaki maksimum çevre: 73 cm (28,7 inç)
Kolun alt kısmında maksimum çevre: 33 cm (12,9 inç)

RecoveryAir cihazları, cihaz açıldığında DC güç adaptörü ile şarj edilebilen bir dahili bataryaya sahiptir.

Recovery Air Prime ve PRO nasıl şarj edilir: Güç adaptörünü cihaza bağladığınızda şarj olmaya başlayacaktır. Cihazı şarj etmediğinizde veya kullanmadığınızda pil gücünü korumak için güç düğmesini kapatın.

RecoveryAir JetBoots nasıl şarj edilir: Botun tabanındaki konsolun sağ üst kısmında bulunan güç bağlantı portuna takın. Cihazları şarj olurken kullanabilirsiniz. Cihazı en fazla 8 saat şarj etmenizi öneririz.

Pompanın/cihazın temizlenmesi (sadece Prime ve PRO): Temizlemeden önce cihazın tüm elektrik prizleriyle bağlantısını kesin. Elektrik prizine tekrar bağlamadan önce tamamen kurumasını bekleyin. Hafif nemli bir bezle silerek temizleyin. Cihazın içine nem veya sıvı girmesine izin vermeyin.

JetBoot’ları Temizleme: Ayağın altındaki konsolun ve botun üstündeki kontrol panelinin etrafında sıvı temizleyicilerden kaçının.

Botun/kıyafetin temizlenmesi: Yumuşak bir bez, 100F’yi geçmeyen ılık su ve hafif bir deterjan kullanarak botun/giysinin dış ve iç yüzeylerini nazikçe silin. Sıvıya daldırmayın veya botun/giysinin hava girişlerine sıvı girmesine izin vermeyin. Yalnızca yumuşak bir havlu kullanarak kurulayın. Kuruduğunda, botun/giysinin dış ve iç yüzeyleri %70 alkol veya uygun alkol bazlı dezenfektan ile silinebilir. Doğrudan güneş ışığından uzakta saklayın.

Kendinizi rahat hissettiğiniz her şeyi giymekte özgürsünüz, ancak iyileşme seansınız sırasında maksimum hijyen ve konfor için atletik veya nem emici giysiler giymenizi öneririz.

Hem kullanıcıyı hem de ürünü hasardan korumak için, RecoveryAir sistemini üzerinizde veya ceplerinizde herhangi bir nesne varken kullanmayınız. RecoveryAir sistemi ayakkabılarla değil çoraplarla kullanıma uygundur.

Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

Evet. RecoveryAir, Therabody’nin ekosistemindeki diğer ürünlerle birlikte kullanılarak güçlü bir toparlanma rutini oluşturabilir ve yaşınız, aktivite seviyeniz veya yaşam tarzınız ne olursa olsun gün boyunca çeşitli noktalarda farklı ihtiyaçlara cevap vermek için farklı terapileri (modaliteleri) kullanabilirsiniz.

Koşunuzdan önce veya sabah ilk uyandığınızda enerji verici bir destek istiyorsanız, vücudunuzun neredeyse her yerine uygulanabilen Theragun ihtiyacınız olan perküsif güçle yanınızdadır.

Bütün gün ayakta mısınız ya da yoğun bir koşu/antrenman seansını yeni mi tamamladınız? Theragun ile hedef bölgelerinize masaj yapmadan önce, bacaklarınızı tam olarak toksinlerden arındırın ve kan dolaşımını artırın ya da kitap okurken veya TV izlerken daha uzun bir RecoveryAir seansı ile efor sarf etmeden gevşeyin.

Theragun herhangi bir kas veya bölgeye odaklanmanın aktif ve çok yönlü bir yoluyken, RecoveryAir vücuttaki dolaşımı daha kapsamlı ve pasif bir tedavi seçeneği sunmaktadır.

RecoveryAir, Therabody’nin elektrik stimülasyon cihazı PowerDot ile birlikte de kullanılabilir. Her iki cihaz da en iyi olarak vücudun rahat olduğu oturur pozisyonda kullanılmalıdır. PowerDot’u üst vücudunuzda (bel, karın, omuzlar, trapez) kullanırken RecoveryAir botlarınızla bacaklarınıza kompresyon terapisi uygulayabilirsiniz.

Alternatif olarak, quads, hamstring veya kalf kaslarınız PowerDot’tan daha fazla hedeflenmiş ilgiye ihtiyaç duyuyorsa, kolunuzdaki, gövdenizdeki ve sırtınızdaki daha büyük kaslardaki kan dolaşımını hızlandırmak için RecoveryAir Sleeve’leri kullanın.

Evet. RecoveryAir kontrol edilen bagajda veya el bagajında saklanabilir. Gerektiğinde tıpkı bir dizüstü bilgisayar gibi x-ray cihazından geçmek için çantanızdan çıkarılmalıdır.

RecoveryAir ürünleri ProCare için uygun mudur?

Şu anda herhangi bir yaralanma yaşıyorsanız veya daha önce bir yaralanma geçirdiyseniz RecoveryAir ürünlerini kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

RecoveryAir PRO ve Prime, pompanın tabanında bulunan beş haneli bir seri numarasına sahiptir.

RecoveryAir JetBoot’ların beş haneli seri numarası, botun dış kısmında, ana konsola yakın bir yerde bulunan derecelendirme etiketinde (beyaz kare bir etiket) yer almaktadır.

RecoveryAir Generation 1 sistemleri, kompresyon botlarının veya RecoveryAir giysisinin iç kısmındaki etikette bulunan altı haneli bir seri numarasına sahiptir.

Evet! Müşteri hizmetleri ekibimiz RecoveryAir’inizle ilgili her türlü sorunuzda size yardımcı olmaktan mutluluk duyar ve tüm birinci nesil sistemler hala Sınırlı Garantimiz kapsamındadır.

Önemli Güvenlik Bilgileri

RecoveryAir Kompresyon sistemlerini ilk kez kullanmadan önce tüm talimatları okuyunuz.

Uyarı

Bu sistem sağlık durumu iyi olan kişiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu sistem, kalp sorunları veya damar sorunları olan, herhangi bir tıbbi cihaz kullanımını gerektiren bir durumu olan veya normal sağlık durumlarını etkileyebilecek herhangi bir durumu olan kişiler için önerilmez.

 • Hamileyseniz veya hamile olma ihtimaliniz varsa, kullanmadan önce doktorunuza danışın.

 • Hamileyseniz veya hamile olma ihtimaliniz varsa, kullanmadan önce doktorunuza danışın.

 • Kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 

Güvenlik Uyarıları ve Önlemleri

 • Patlama Tehlikesi: RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemini yanıcı anestezikler de dahil olmak üzere yanıcı gazların bulunduğu ortamlarda kullanmayın.

 • Elektrik Çarpması Tehlikesi: RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemi pompasının herhangi bir parçasına sıvı girmesine izin vermeyin. Suya veya sıvıya daldırmayın. Temizlemek için bu SSS’de bulunan talimatları izleyin.
 • Elektrik Çarpması Tehlikesi: Elektrik çarpmasını önlemek için pompayı açmayın. Pompaya kendiniz bakım yapmaya çalışmayın. Tüm onarımlar yalnızca Therabody’nin eğitimli ve yetkili servis personeli tarafından yapılmalıdır. Yetkisiz personel tarafından servis yapılması tüm garantileri geçersiz kılacaktır.
 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sisteminin performansında herhangi bir değişiklik olursa sistemi kullanmayı bırakın.
 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sisteminin hiçbir parçasında değişiklik yapmayın.
 • RecoveryAir pnömatik kompresyon sistemi, çocuklarda boğulmaya neden olabilecek küçük parçalar içerir. Çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.
 • Giysiyi amaçlanan vücut bölgesinin üzerine giymeden veya fermuarları açıkken şişirmeyin. Bunu yapmak giysiye zarar verebilir.
 • Giysi kayışlarına aşırı güç uygulamayın. Kayışları üretici tarafından amaçlanandan başka bir amaç için kullanmayın. Aşırı güç kullanımı ve/veya yanlış kullanım üretici garantisini geçersiz kılacaktır.
 • Giysiyi giyerken ayakta durmayın veya yürümeyin.
 • Temizlemeden önce pompanın elektrik priziyle bağlantısını kesin ve elektrik prizine yeniden bağlamadan önce tamamen kurumasını bekleyin.

 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemini bir araç kullanırken çalıştırmayın.
 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemini belirtilen sıcaklık, nem ve atmosferik basınç aralığının dışında depolamayın veya taşımayın.
 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemi’ni belirtilen sıcaklık aralığının dışında kullanmayın: 10 ila 30°C (50 ila 86°F).
 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemi’ni belirtilen nem aralığının dışında kullanmayın: 30 rH-%75 rH, yoğuşmasız.
 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemi’ni yalnızca ortalama deniz seviyesinden 3000 m yüksekliğe kadar kullanın.
 • RecoveryAir PRO Kompresyon Sistemi’nin hasar görmesini önlemek için toz, tüy ve kirden uzak tutun. Isı veya nem kaynaklarından uzak tutun.
 • Ekipmana zarar gelmesini önlemek için, yalnızca Kullanım Kılavuzunda açıklanan aksesuarları, sökülebilir parçaları ve malzemeleri kullanın.
 • Kullanım sırasında pompayı yalnızca yatay ve sağlam bir yüzeye yerleştirin. Pompayı yatak, battaniye, şilte, yastık veya yumuşak mobilya üzerine koymayın. Pompanın üzerini örtmeyin.

 • Ekipman, Bölüm 11 – EMC Üretici Beyanları’nda verilen EMC bilgilerine göre kurulmalı ve hizmete alınmalıdır.

 • Taşınabilir ve mobil RF iletişim ekipmanları ekipmanı etkileyebilir.
 • Yalnızca iç mekan kullanımı içindir.
 • Yalnızca pompayla birlikte verilen DC güç adaptörünü kullanın.
 • Masaj hissi hoş ve rahat olmalıdır. Masaj sırasında veya sonrasında ağrı veya rahatsızlık hissederseniz veya masaj sırasında veya sonrasında morarma veya tahriş başlarsa, kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.
 • Elde veya makinede yıkamayın. Sadece yüzeyi silin.
 • Hava girişlerine sıvı girmesine izin vermeyin.
 • Çamaşır suyu kullanmayın.

 • Kuru temizleme yapmayın.
 • Sıkmayın, ütülemeyin, kurutma makinesine koymayın veya ısı ile kurutmaya zorlamayın.

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi