Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

RecoveryPulse için Sıkça Sorulan Sorular

RecoveryPulse dünyanın en gelişmiş titreşim ve kompresyon giyilebilir cihazıdır. Rutininizi değiştirmeden kas iyileşme süresini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için tasarlanmış taşınabilir bir cihazdır.

RecoveryPulse’u Enfito.com ‘dan satın alabilirsiniz.

RecoveryPulse Kol için beş farklı boyut, RecoveryPulse Baldır için altı farklı boyut tasarlanmıştır. RecoveryPulse Kol için en uygun bedeni belirlemek üzere, kas gevşek bir haldeyken pazunun en geniş noktasından ölçün. RecoveryPulse Baldır içinse, kas gevşemiş haldeyken baldırın en geniş noktasını ölçün. Ardından, size en uygun bedeni bulmak için aşağıdaki beden kılavuzuna başvurun.

Bedenleriniz arasında kalıyorsanız ve geçmişte kompresyon giysileri kullandıysanız, bedeninizi küçültmenizi öneririz. Kompresyona yeni başladıysanız, bedeninizi büyütmenizi öneririz. Çoğu kompresyon giysisi gibi, bu giysiler de tam oturması için küçük gelmektedir. RecoveryPulse’u www.enfito.com internet sitemizde bulunan showroom adresimize gelerek deneyebilirsiniz.

RecoveryPulse Kol beden kılavuzu:

XS: 22-26 cm / 8,6-10,2 inç.
S: 23-30 cm / 9,0-11,8 inç.
M: 27-30 cm / 10,6-13,4 inç.
L: 31-42 cm / 12,2-16,5 inç.
XL: 40+ cm / 15,7+ inç.

RecoveryPulse Baldır beden kılavuzu:

XS: 28-32 cm / 12,6 inçten küçük.
S: 31-35 cm / 12,2-13,8 inç.
M: 33-37 cm / 13,0-14,5 inç.
L: 35-42 cm / 13,8-16,5 inç.
XL: 40-45 cm / 15,7-17,7 inç.
XXL: 43-52 cm / 16,9-20,4 inç.

Titreşim terapisi, terapötik fayda sağlamak amacıyla vücudu tedavi etmek için titreşimin kullanılmasıdır. Titreşimin ağrıyı ve gerginliği azaltmaya, dolaşımı ve iyileşmeyi iyileştirmeye yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Evet, RecoveryPulse giyilebilir cihazları TSA uyumludur ve seyahat ederken el bagajında saklanabilir. Dolaşımı artırmak ve şişliği azaltmak için uçuşlar sırasında kullanılabilmesini tavsiye ederiz.

RecoveryPulse Kol ve RecoveryPulse Baldır kompresyon, titreşim ve uzak kızılötesi terapilerini kullanımı kolay, hareket halindeyken giyilebilen tek bir üründe birleştirir. Türünün ilk örneği olan bu terapi kombinasyonu; dolaşımı artırmaya, iyileşmeyi hızlandırmaya, kas ağrılarını azaltmaya ve tek başına kompresyondan daha etkili olan yükseltilmiş bir kompresyon tedavisi için vücudun doğal iyileşme sürecini geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

RecoveryPulse kılıfının elde yıkanmasını öneriyoruz, ancak aşağıdaki şekilde makinede de yıkanabilir:

 • Yıkamadan önce pili çıkarın.
 • RecoveryPulse kılıfını verilen çamaşır torbasına koyun ve makinede hassas ayarda soğuk suyla yıkayın.
 • Yıkadıktan sonra kuruması için düz bir şekilde yatırın. Makinede kurutmayın.
 • Pili yeniden takmadan önce RecoveryPulse kılıfının tamamen kuru olduğundan emin olun.

RecoveryPulse giyilebilir cihazlar USB-C özelliklidir ve bir Therabody USB-C – USB-A kablosuyla birlikte gelmektedir. USB bağlantı noktası pil takımının üzerinde bulunur. Pil seviyesi, pil takımının LED göstergesinde görüntülenir:

Yanıp sönen kırmızı: Düşük şarj

Mavi yanıp sönüyor: Yarı şarjlı

Yeşil yanıp sönüyor: Yüksek şarj

Sabit yeşil: Tamamen şarj olmuş

Şarj ederken, LED düzgün şekilde bağlandığını göstermek için yanıp sönecek ve tamamlandığında sabit yeşile dönecektir. Lütfen üçüncü taraf bir şarj cihazı kullanıyorsanız, sertifikalı bir üreticiye ait olduğundan ve herhangi bir yapısal hasara uğramadığından emin olun. Şarj olurken cihazı kullanmaya çalışmayın.

FlowKnit Kumaş, Therabody’nin germanyum aşılanmış iplikler ve esnek 4 yönlü streç spandeks karışımı kullanılarak üretilen tescilli tekstil ürünüdür. FlowKnit Kumaş, hedeflenen titreşim, sıkıştırma ve uzak kızılötesi faydaları sağlamak için patentli VibraPulse Teknolojimizin entegrasyonunu optimize etmektedir.

RecoveryPulse cihazı üzerinde 3 titreşim ön ayarı bulunmaktadır: Düşük, Yüksek ve Dalga. Her ayarın farklı terapötik faydaları vardır:

Yüksek, ısınmak ve aktiviteye hazırlanmak için daha kısa süreler için tasarlanmıştır.

Düşük, daha uzun süreler için tasarlanmıştır ve toparlanma için mükemmeldir.

Wave, ağrı ve/veya sızı için harika olan dinamik bir tedavi sağlar.

RecoveryPulse ısınma ve soğuma, egzersiz ve genel toparlanma, ağrı ve sızıların giderilmesi ve kan dolaşımının hızlandırılması için kullanılabilir. Bir egzersiz veya aktiviteden önce veya sonra, uzun süre oturduktan veya ayakta durduktan sonra, seyahat ederken veya genel iyileşme faydalarına ihtiyaç duyduğunuzda kullanmanızı öneririz.

RecoveryPulse Sınıf 1 FDA Kayıtlı Tıbbi Cihazdır.

RecoveryPulse giyilebilir cihazlarının kullanımı tüm sağlıklı kullanıcılar için güvenlidir. Sorularınız veya endişeleriniz için her zaman doktorunuza danışmanızı öneririz.

Bu cihaz aşağıdaki endişeleri olan kişilere karşı kontrendikedir ve bu kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bu öneriler, tıbbi uzmanlarla yapılan görüşmelerden ve kompresyon ve titreşim terapisi için önlemler ve kontrendikasyonlarla ilgili yayınlanmış araştırmalardan elde edilmiştir.

Önlemler:

Bu durumlarda gerekli özen gösterilmelidir ve cihazların kullanımının değiştirilmesi gerekebilir. Uygun olduğunda veya herhangi bir endişeniz varsa, bir tıp uzmanının tavsiyesine başvurun.

 • Yakın zamanda yaralanma veya ameliyat
 • Hipertansiyon (kontrollü)
 • Anormal hisler (örn. uyuşma)
 • Basınca karşı duyarlılık
 • Hamilelik
 • Bu destekleri gece boyunca uyurken takmayın
 • Hafif periferik nöropati
 • Bu giysi sıkıca oturmalı, ancak dolaşımı hiçbir şekilde kısıtlamamalıdır


Kontrendikasyonlar:

Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır. Kullanmadan önce bir tıp uzmanına danışın.

 • Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, çürükler, tümörler, selülit, yeni deri grefti, kırılgan “kağıt mendil” deri, kangren, sızıntılı dermatit veya diğer deri enfeksiyonları
 • Kemik kırığı veya miyozit ossifikans
 • Hipertansiyon (kontrolsüz)
 • Kan pıhtıları, flebit, trombozlar ve varisler dahil olmak üzere vasküler/arteriyel ve dolaşım hastalıkları
 • Akut veya ciddi kalp, karaciğer veya böbrek hastalığı
 • Ciddi periferik nöropati veya diğer duyu bozukluğu nedenleri
 • Kanama bozuklukları
 • Bağ dokusu hastalıkları
 • Kanı incelten veya hisleri değiştiren ilaçlar
 • Cerrahi bölge veya donanım üzerinde doğrudan basınç
 • Kalp pili veya ICD
 • Emboli öyküsü
 • Giysi malzemesine (bazı kumaşlara) karşı alerji
 • Uzuvda aşırı deformite veya doğru oturmayı engelleyen olağandışı bacak şekli veya boyutu
 • Açıklanamayan ağrı varlığında kullanmayın

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi