Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

RecoveryTherm Cube için Sıkça Sorulan Sorular

RecoveryTherm Cube, bilimsel olarak kalibre edilmiş sıcaklıkları doğrudan cilde uygulayarak ağrı ve sızıları hafifletmeye, iltihap ve kas ağrılarını azaltmaya ve iyileşmeyi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan son teknoloji ürünü taşınabilir bir cihazdır. Cryothermal Teknolojisi (ağrıları tedavi etme ve azaltma, iyileşme süresini hızlandırma) aracılığıyla hassas sıcaklık düzenlemesini kullanan bu yenilikçi çözüm, sıcak, soğuk ve kontrast terapisi yoluyla terapötik faydaları optimize eder.

RecoveryTherm Cube, ABD ve Kanada’da Sınıf 2 Tıbbi Cihazdır. Ayrıca, ABD FDA’ya kayıtlı ve Health Canada ruhsatlıdır.

Isı terapisi, vücuda ısı vermek için bir cihaz veya ürünün kullanılmasıdır. Bu da ağrıları ve acıları hafifletmeye, kan akışını ve dolaşımı artırmaya/hızlandırmaya, kas gerginliğini ve eklem sertliğini azaltmaya, vücudu harekete hazırlamaya yardımcı olabilmektedir. Bu noktada RecoveryTherm Cube, yorgun ve ağrılı eklemlerin, kasların tedavisi için harika bir çözüm sunabilmektedir.

Soğuk terapi, vücuda soğuk vermek için harici bir cihaz veya ürünün kullanılması anlamına gelmektedir.
Bu da ağrıları ve acıları hafifleterek, iltihaplanma ve şişmeyi azaltabilmektedir. Küçük çarpma ve yaralanmalardan kurtulmak için RecoveryTherm Cube harika bir çözüm olabilir.

Kontrast terapi, sıcak ve soğuk tedaviler arasında geçiş yaptığınız zamandır ve RecoveryTherm Cube’un ön ayarı bir tedavide birkaç kez geçiş yaptığınızda en faydalıdır. Aktivite nedeniyle yorgun veya ağrılı olabilecek bir bölgenin iyileşmesini en üst seviyeye taşımaya yardımcı olmak için harika bir tedavi yöntemidir.

Egzersiz yaparken RecoveryTherm Cube giymenizi önermiyoruz. Egzersiz öncesi veya sonrası, bir yaralanmadan sonra ya da ağrınız olduğu zamanlarda kullanmak çok daha faydalı olabilir.

Ürün, standart tek bedendir. Ayrıca, hareket halindeyken kolaylık sağlamak için iki ayarlanabilir kayışla birlikte gelir.

Sıcaklıklar bilimsel olarak kalibre edildiğinden ve vücut için güvenli olduğundan, RecoveryTherm Cube’u doğrudan cilde veya çok ince bir giysilerinizin üzerine uygulamanızı öneririz.

RecoveryTherm Cube; yaralanmaları tedavi etmek, ağrı ve acıları dindirmek, iltihaplanmayı azaltmak ve iyileşmeyi en üst düzeye çıkarmak için hızlı, hassas kontrollü ısı, soğuk ve kontrast terapisi sunar. Cihazda, tek bir düğmeye dokunarak etkili rahatlama sağlayan önceden ayarlanmış 3 tedavi yöntemi (sıcak, soğuk ve kontrast) bulunmaktadır.

Cihaz üzerinde 3 ön ayarlı uygulama (sıcak, soğuk ve kontrast) vardır ve her birinin birden fazla hassas sıcaklık ayarı vardır.

Isı: 24 dakika (95°F, 102°F, 109°F)
Soğuk: 18 dakika (61°F, 54°F, 46°F)

Kontrast: 20 dakika (Sıcaklıklar özelleştirilebilir, ancak ön ayar tedaviyi optimize etmek için en sıcak ve en soğuk ayarlar arasında geçiş yapar: Soğuk: 46°F, Sıcak: 109°F)

Her ön ayarın önerilen bir süresi vardır ve tamamlandığında cihaz otomatik olarak kapanacaktır.
Önerilen süreler: sıcak için 24 dakika, soğuk için 24 dakika ve kontrast için 20 dakikadır. Cihaz sıcaklıkları değiştirmek zamanlayıcıyı sıfırlamaz, ancak ön ayarları değiştirmek sıfırlar.

Kısa kayış, cihazı uzuvların etrafına bağlamak için Kayış Çerçevesi ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Uzun kayış, Kayış Çerçevesi ile birlikte kullanılmak üzere;
gövde, sırt veya omuzlara takmak için tasarlanmıştır. Kısa kayış ile de birleştirilebilmektedir.

Evet, RecoveryTherm Cube soğuk tedavisi şişliği azaltmaya yardımcı olabilir.

Evet hem sıcak hem de soğuk ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Ağrının türü ve kişisel tercihler genellikle bir birey için hangi tedavinin en iyisi olduğunu belirleyecektir.

Tescilli Cryothermal Teknolojimiz tarafından desteklenen Cube’un kullanımı oldukça kolaydır.
Önceden ayarlanmış tedavileriyle, vücudun herhangi bir yerinde etkili rahatlama ve iyileşme için bilimsel olarak en uygun sıcaklıkları ve süreleri kullanmaktadır. Ayrıca Cube, giyilebilir ve taşınabilir yapısıyla, rahatlamaya ihtiyaç duyduğunuz her an kullanılabilir. Cube ile artık buz torbalarına veya ısıtma pedlerine ihtiyacınız kalmaz.

RecoveryTherm Cube terapileri aşağıdaki durumlar için faydalıdır:

SOĞUK: Ağrı ve enflamasyonun azaltılması.
ISI: Kas gerginliğini ve/veya eklem sertliğinin azaltılması veya aktivite öncesi hareketliliğin artırılması.
KONTRAST: Ağrının azaltılması veya iyileşmenin en üst düzeye çıkarılması.

Egzersizden önce ısı modunu kullanmak; ağrıları hafifletmeye, gerginliği ve eklem sertliğini azaltmaya yardımcı olabilmektedir. Böylece vücudunuz egzersize daha iyi bir şekilde hazır hale gelebilir.

RecoveryTherm Cube, iyileşmeyi desteklemek için ağrı ve gerginliği hafifletmeye yardımcı olabilir. Yakın zamanda bir yaralanma geçirdiyseniz, doğru teşhis ve tedavi için bir doktora danışmanızı öneririz.

Evet, RecoveryTherm Cube’u bu tür rahatsızlıklarda kullanabilirsiniz.

Evet, RecoveryTherm Cube kas gerginliğini azaltmaya yardımcı olabilir.

RecoveryTherm Cube su geçirmez veya makinede yıkanabilir bir ürün değildir.
Cihazın içine veya hava deliklerine sıvı veya su girmemesine mutlaka dikkat edin.

Cihazınızı temizlemeden önce kapalı olduğundan emin olun.

Temizlemek için; kayışın iç yüzeyini, cihazı ve kayış çerçevesini nemli bir mikrofiber bezle silebilirsiniz.

Şu anda Therabody uygulamasında RecoveryTherm Cube ile alakalı bir içerik bulunmamaktadır.
Uygun uygulama entegrasyonları geliştirmeye devam ediyoruz, bu nedenle ara ara uygulamaya girerek kontrol etmeyi unutmayın.

RecoveryTherm Cube’u şarj etmek için USB-C şarj kablosunun bir ucunu USB-C bağlantı noktasına, diğer ucunu ise tercih ettiğiniz USB-A adaptörüne takın.

LED pil seviyesi göstergesi, tamamen şarj olana kadar düzgün bir şekilde bağlıyken yanıp sönecektir. Şarj işlemi tamamlandığında LED göstergesi yeşile dönecektir.

Pil ömrü soğuk ve sıcak mod için yaklaşık 120 dakika ve kontrast modu için 60 dakikadır.

Evet, TSA uyumludur ve seyahat ederken el bagajında tutulabilir.

RecoveryTherm Cube, sıcak, soğuk ve kontrast terapisinden faydalanabilecek herkes tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Küçükler cihazı kullanırken bir yetişkin tarafından denetlenmelidir. Cihaz, duyusal yetenekleri az olan kişiler tarafından kullanılamamaktadır. Tüm tıbbi cihazlarda olduğu gibi, cihazın kullanımının değiştirilmesini veya kullanılmamasını gerektirebilecek durumlar vardır. Bu önlemler ve kontrendikasyonlar www.therabodyturkiye.com/…. adresinde bulunabilir.

RecoveryTherm Cube birçok farklı rahatsızlığa yardımcı olabilirken, bu cihazın kendi rahatsızlığınız için uygunluğunu değerlendirirken tıbbi uzmanınızın görüşünü almanızı ve cihaz önlemlerine ve kontrendikasyonlarına başvurmanızı öneririz.

RecoveryTherm için Sıkça Sorulan Sorular

RecoveryTherm, lokal rahatlama için ısı, soğuk ve titreşimi birleştiren en gelişmiş giyilebilir cihazlardan oluşan bir seridir. Buz torbalarını ve ısıtma pedlerini artık geçmişte bırakır.

RecoveryTherm Hot & Cold Vibration Knee, iyileşmeyi optimize etmek ve gün boyunca hareket etmenizi sağlamak için soğuk, sıcak ve titreşim terapisini sorunsuz bir şekilde birleştiren hepsi bir arada bir cihazdır. Soğuk terapi ile ağrı ve enflamasyonu yönetebilir, gerginlik ve ağrıları azaltmak içinse ısı uygulayabilirsiniz. Cihazın etkinliği en üst düzeye çıkarmak, kan akışınızı artırmak ve ağrınız ıhafifletmek için titreşimi deneyebilirsiniz. Tescilli Cryothermal Teknolojimiz ile hızlı soğutma, ısıtma ve etkili kontrast terapisi sağlamaktadır. RecoveryTherm diz rehabilitasyonunu bir üst seviyeye taşır.

RecoveryTherm Hot Vibration Back & Core, sırt ve karın rahatsızlığını azaltmak için ustalıkla yerleştirilmiş titreşimle eşleştirilmiş hassas ısı sağlayan hepsi bir arada giyilebilir bir cihazdır. Bu cihaz; küçük kas incinmelerinden yaralanmalara ve ağrılara, adet kramplarına, kronik bel ağrısına ve egzersiz sonrası iyileşmeye kadar her konuda yardımcı olmaktadır. Bir düğmeye dokunarak tam tedaviyi neredeyse anında hissedebilirsiniz. Kullanışlı bir yapıya sahip olduğundan kolayca takıp, gününüze devam edebilirsiniz. Yenilikçi Karbon Fiber Ağımız vücudunuzun etrafına tutarlı bir ısı dağıtırken, Germanyum kumaş sıcaklığı düzenlemeye, dolaşımı artırmaya ve vücudun doğal iyileşme sürecini geliştirmeye yardımcı olmak için doğal olarak uzak kızılötesi ışık yaymaktadır. Bu, gün boyunca hareket etmenizi sağlayacak gelişmiş bir rahatlamadır.

RecoveryTherm Cube, bilimsel olarak kalibre edilmiş sıcaklıkları doğrudan cilde uygulayarak ağrıları ve acıları hafifletmeye, iltihaplanmayı ve kas ağrılarını azaltmaya ve iyileşmeyi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan son teknoloji taşınabilir bir cihazdır. Cryothermal Teknolojisi aracılığıyla hassas sıcaklık düzenlemesi kullanan bu yenilikçi çözüm; sıcak, soğuk ve kontrast terapisi yoluyla terapötik faydaları optimize etmektedir.

Giyilebilir cihazlar serisinden olan RecoveryTherm, tek bedene sahiptir. Her bedene uyum sağlayabilecek esnek neopren ve rahat kumaş malzemelerden üretilmiştir.

Cihazınızı takma

  1. Oturarak veya dik durarak rahat bir pozisyon bulun.
  2. RecoveryTherm Sıcak Titreşimli Sırt ve Bel Terapisini takmak için giysiyi belinizin etrafına sarın. Sargıyı, kontrol modülü vücudunuzun sağ tarafında olacak ve dışa bakacak şekilde konumlandırın.
  3. Kayışın sol ve sağ taraflarını iki elinizle tutun, yaklaşık olarak aynı mesafede olmalarını sağlayacak şekilde ayarlayın.
  4. Sol taraftaki kayışı göbek deliğinize yerleştirin ve sağ kayışı üstüne yerleştirin. Velcro kayış ile yerine sabitleyin. Giysi rahat hissettirmeli ancak çok sıkı olmamalıdır. Kontrol modülü vücudunuzun merkezi ile sağ kalçanız arasında durmalıdır.
 

Giysinizi kullanma

  1. Pili kontrol paneline yerleştirin. Pil yuvasında yalnızca bir doğru pil yerleştirme konumu vardır. Pili yerine yerleştirmek için zorlamayın. Takıldığında Therabody logosu dışa dönük olmalıdır.
  2. Güç düğmesine basın ve iki saniye basılı tutun.
  3. RecoveryTherm Sıcak Titreşimli Sırt ve Bel Terapisi kişiselleştirilebilir 360 derecelik bir ısı terapisi tedavisi için göbeğinizin ön ve arka kısmına ısı verir. Hem ön hem de arka kısımdaki üç ısı ayarı arasında geçiş yapmak için ısı düğmelerine kısa süreli basın.
  4. Titreşim düğmesine basarak sırt tedavinize titreşim terapisi ekleyin. Titreşim düğmesine kısa basarak üç titreşim modu (düşük yoğunluk, yüksek yoğunluk ve dalga) arasında geçiş yapın.
  5. Tedavi yaklaşık 20 dakika sürecektir. Tedaviyi tekrarlamak isterseniz giysiyi tekrar açın.

RecoveryTherm Sıcak Titreşimli Sırt ve Bel Terapisini şarj etmek için pili kontrol panelinden çıkarın ve verilen kabloyu kullanarak şarj edin. RecoveryTherm Sıcak Titreşimli Sırt ve Bel Terapisi, Therabody USB-C – USB-A kablosu içermektedir. RecoveryTherm Sıcak Titreşimli Sırt ve Bel Terapisi USB-C özelliklidir. Pil seviyesi, pil takımındaki USB-C konektörünün yanında bulunan LED göstergede görüntülenir:

Turuncu: düşük şarj, mavi: orta şarj, yeşil: tam şarj.

Şarj olurken, LED düzgün şekilde bağlandığını göstermek için yanıp sönecek ve tamamlandığında sabit yeşile dönecektir. Not: Şarj cihazınızın sertifikalı bir üreticiye ait olduğundan ve herhangi bir yapısal hasara uğramadığından emin olun. Şarj olurken giysiyi kullanmaya çalışmayın.

Temizlik Talimatları:

RecoveryTherm Sıcak Titreşimli Sırt ve Bel Terapisi su geçirmez veya makinede yıkanabilir bir ürün DEĞİLDİR. Ürüne fazla sıvı veya su girmesine izin vermeyin.

Temizlemeden önce pili çıkarın.

Temizlemek için kayışın iç yüzeyini nemli bir mikrofiber bezle silin.

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi