Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

SmartGoggles için Sıkça Sorulan Sorular

SmartGoggles; zihinsel stresi azaltmak, gün içerisinde yorulan gözlerinizi ve yüzünü rahatlatmak, baş ağrıları ve migren gibi yaşam kalitenizi düşüren rahatsızlıkları azaltmak/hafifletmek için titreşim, masaj ve ısıyı birleştiren akıllı bir giyilebilir cihazdır. Ayrıca, Tescilli SmartSense Teknolojimiz™ rahatlamanıza ve daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olmak için bilim tarafından desteklenmektedir.

Deneyiminizi optimize etmek için biyometrik verilerinizi kullanan tescilli bir teknolojidir.
SmartRelax modu ile kalp atış hızınızı düşürmek için kişiselleştirilmiş titreşim kullanılır.

SmartGoggles akıllı gözlüğünüzün iç kumaşını, aşındırıcı olmayan ve tüy bırakmayan bir bezle silebilirsiniz. Gerekirse temizlemek için aşındırıcı olmayan, tüy bırakmayan bir bezi suyla veya alkol bazlı bir solüsyonla hafifçe nemlendirebilirsiniz. Yine SmartGoggles’ı aşındırıcı olmayan, tüy bırakmayan bir bezle kurulamanız gerekmektedir. SmartGoggles su geçirmez veya makinede yıkanabilir bir cihaz DEĞİLDİR. Ürünün içine fazla sıvı veya su girmesine izin vermeyin.

SmartGoggles USB-C özelliklidir ve bir adet Therabody USB-C , USB-A kablosu bulunmaktadır. USB bağlantı noktası cihazın yan tarafında, Güç Düğmesinin arkasında bulunur. Şarj etmeden önce pil durumu LED ışığının KAPALI olduğundan emin olun. SmartGoggles’ı şarj etmek için USB-C kablosunu bağlantı noktasına takın. Pil seviyesi, USB-C konektörünün yanında, pilin üzerindeki LED göstergede görüntülenir:

Turuncu: düşük şarj
Mavi: orta şarj
Yeşil: tam şarjlı

Şarj ederken, LED düzgün şekilde bağlandığını göstermek için yanıp sönecek ve tamamlandığında sabit yeşile dönecektir. Lütfen üçüncü taraf bir şarj cihazı kullanıyorsanız, sertifikalı bir üreticiye ait olduğundan ve herhangi bir yapısal hasara uğramadığından emin olun. Şarj olurken cihazı kullanmaya çalışmayın.

 

Genel olarak yüz sağlığı iyi olan kişiler için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak, lütfen kullanmadan önce web sitemizde listelenen önlemleri ve kontrendikasyonları gözden geçiriniz. Zaten profesyonel yardım aldığınız belirli bir durumunuz veya sorununuz varsa, SmartGoggles’ı kullanmadan önce sağlık uzmanınıza danıştığınızdan emin olunuz.

İlk rahatsızlık veya ağrı belirtisinde cihazı kullanmayı derhal bırakınız.

SmartSense Technology™, kalp atış hızınızı yavaşlatmak ve Therabody uygulamasında izlenebilir sonuçlarla stres ve kaygıyı azaltmak için SmartRelax moduna güç verir. Ayrıca, SmartGoggles rahatlamaya neden olabilir ve dinlendirici uykuyu destekleyebilir, bu da zihinsel refahı olumlu yönde etkileyebilir ve ruh halini iyileştirebilir, bu da anksiyete yönetimine yardımcı olabilmektedir.

SmartGoggles’ınızı özel ihtiyaçlarınıza göre gün boyunca birden fazla kullanabilirsiniz. 15-30 dakika harika bir seans süresidir. Buradaki amaç günden güne tutarlılık sağlamaktır. Günde 5 dakika, haftada 5 gün, daha uzun seanslar kadar güçlü olabilir.

Evet. SmartGoggles, diğer Therabody ürünleriyle, özellikle de TheraMind ses içeriğimizle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu içerik, kolay eşleştirme için Therabody uygulamasında yer almaktadır.

Odaklanma, SmartRelax ve Uyku olmak üzere üç benzersiz moda sahip SmartGoggles; gerginliği azaltmak, göz yorgunluğunu gidermek, baş ağrısı ve migrenle ilgili rahatsızlıkları hafifletmek ve uyku kalitesini artırmak için basınç noktalarını hedef almaktadır. Başlamak için size en uygun ayarı seçin.

Cihazı temiz, kuru cilt üzerine yerleştirin. SmartGoggles’ı kullanmadan önce makyajınızı, gözlüklerinizi ve kontak lenslerinizi çıkarın. SmartGoggles’ı başınıza yerleştirin. Therabody SmartGoggles şakaklarınızla mükemmel şekilde hizalanmalı ve burun köprünüze rahatça oturmalıdır. Kalp atış hızı sensörü elmacık kemiğinizle temas halinde olmalıdır. Tedavi sırasında gözlerinizi kapalı tutun. Kalp atış hızı takibini etkileyebileceğinden tedavi sırasında sık hareket etmekten kaçının.

  • SmartGoggles’ı açmak için Güç Düğmesine Uzun Basın. Kayışı başınıza rahatça oturacak şekilde ayarlayın.
  • Kısa SmartRelax, Focus ve Sleep gibi farklı modlar arasında geçiş yapmak için Güç Düğmesine basın.
  • Kısa Üç titreşim modeli arasında geçiş yapmak için Titreşim Düğmesine basın. Uzun Titreşimi durdurmak için titreşim düğmesine basın.
  • Kısa Üç ısıtma modeli arasında geçiş yapmak için Isıtma Düğmesine basın. Uzun Isıtmayı durdurmak için ısıtma düğmesine basın.
  • SmartGoggles’ı kapatmak için Güç Düğmesine uzun basın. Pil durumu LED’inin KAPALI olduğundan emin olun.

Evet. SmartGoggles, gerginliği azaltmak, göz yorgunluğunu gidermek, baş ağrısı ve migrenle ilgili rahatsızlıkları hafifletmek ve uyku kalitesini artırmak için basınç noktalarını hedef almaktadır.

Bu cihaz akut veya ciddi kalp, karaciğer veya böbrek hastalığı/durumu veya bu hastalıklarla bağlantılı diğer altta yatan durumları olanlara karşı kontrendikedir ve bunlar tarafından kullanılmamalıdır. Bu cihazın çeşitli cilt enfeksiyonları ve durumları üzerine veya doğrudan bir ameliyat bölgesi/donanımı, kemik kırığı üzerine veya bölgede açıklanamayan bir ağrı yaşıyorsanız takılması önerilmez. Ayrıca bu cihazın nörolojik ve/veya periferik rahatsızlıkların yanı sıra duyu ve algıyı etkileyebilecek veya değiştirebilecek diğer rahatsızlıklara sahip kişilerde de kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Önlemler:
Bu durumlarda gerekli özen gösterilmelidir ve cihazların kullanımının değiştirilmesi gerekebilir. Uygun olduğunda veya herhangi bir endişeniz varsa, bir tıp uzmanının tavsiyesine başvurun.
Yakın zamanda yaralanma veya ameliyat
Hipertansiyon (kontrollü)
Anormal hisler (örn. uyuşma)
Isıya veya basınca karşı hassasiyet
Kemik çıkıntıları veya bölgeleri
Hafif periferik nöropati
Cihazı kullanmadan önce göz lenslerini (örn. kontakt lensler) çıkarın
Bu cihaz sıkıca oturmalı ancak dolaşımı hiçbir şekilde kısıtlamamalıdır

Kontrendikasyonlar:
Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır. Kullanmadan önce bir tıp uzmanına danışın.
Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyonlar, çürükler veya tümörler
Hipertansiyon (kontrolsüz)
Kan pıhtıları, flebit, trombozlar ve varisler dahil olmak üzere vasküler/arteriyel ve dolaşım hastalıkları
Akut veya ciddi kalp, karaciğer veya böbrek hastalığı
Ciddi periferik nöropati veya diğer duyusal bozukluk nedenleri
Kanama bozuklukları
Bağ dokusu hastalıkları
Kanı inceltebilecek veya hisleri değiştirebilecek ilaçlar
Cerrahi bölge veya donanım üzerinde doğrudan basınç
Kalp pili veya ICD
Emboli öyküsü
Açıklanamayan ağrı varlığında kullanmayın


Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi