Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

TheraCup için Sıkça Sorulan Sorular

Theragun’un yaratıcılarından; daha kontrollü, etkili ve güvenli bir çözüm için bilim destekli teknolojiden yararlanan dijitalleştirilmiş bir kupa terapisi olan TheraCup™ , daha verimli ve kullanımı kolay bir iyileşme çözümü için titreşim ve ısıyı birleştiriyor. Gelişmiş, etkili ve taşınabilir TheraCup™ yenilikçi teknolojisi profesyoneller tarafından kullanılabileceği gibi evde de kolaylıkla kullanılabilmektedir.

TheraCup™ geleneksel kupa terapisi yöntemine yenilikler getirmektedir. TheraCup™ kas gerginliğini ve sıkılığını gidermeye, ağrı ve acıyı azaltmaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Bu cihaz, ağrıyı ve acıyı azaltmaya ve hareketliliği artırmaya yardımcı olmak için tedavi edilen bölgeye kan akışını artırarak doğal iyileşme sürecini uyarmayı amaçlamaktadır. TheraCup™ titreşim ve ısıyı bir araya getirerek otomatik, etkili, basınç kontrollü bir yöntemle kupa terapisi yapılmasını sağlamaktadır.

Gelişmiş Vakumlama Teknolojisi Kullanımı

 1. TheraCup™ kullanmak istediğiniz bölge için en uygun kap boyutunu (küçük, orta, büyük) seçin. Uygun kap boyutunun nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın. Sızdırmazlık için kap ile cihaz üzerindeki siyah halka arasında temas olduğundan emin olun.
 2. Rahat olduğunuzda, MasterSwitch kaydırıcısını sağa sürükleyerek TheraCup™’ı AÇIK konuma getirin. Pil durumu LED’i cihazın AÇIK olduğunu gösterir.
 3. Kaplamaya başlamak için orta düğmesine kısa basın. Basınç ayarları (düşük, orta, yüksek) arasında geçiş yapmak için orta düğmesine kısa süreli basın.
 4. Kullanmadan önce ayarları uygun şekilde yapmak için kabı ön kolunuza yerleştirin veya doğrudan sırtınız, kollarınız ve bacaklarınız gibi hedeflenen bölgeye yerleştirin ve kullanmaya başlayın. Yerleştirdikten sonra, güçlü vakumlama için kabı cildinize doğru itin.
 5. Titreşimi açmak için titreşim düğmesine kısa basın. Hız ayarları arasında geçiş yapmak için titreşim düğmesine kısa basın. Uzun basış tedaviyi kapatır.
 6. Isıl işlemi AÇMAK için ısı düğmesine kısa basın. Kısa bir basış üç sıcaklık arasında geçiş yapar ve uzun bir basış işlemi durdurur.
 7. Üç dakika sonra, TheraCup™ uygulamasının tamamlandığını belirten kısa bir bip sesi duyacaksınız. TheraCup™’ı kapatmak için MasterSwitch kaydırıcısını sola sürükleyin. Cihaz güvenli bir şekilde çıkarılana kadar vakumlama işlemini sürdürecektir.

 

Genel kullanım notları:

1. Kupa Boyutlarına Genel Bakış
– Küçük: (35 mm) levator scapulae (boynun arkası), traplar, dizler, baldırlar gibi daha küçük kaslar için önerilir.
– Orta: (45 mm) deltoidler, triseps, ön kollar, tuzaklar gibi orta büyüklükteki kaslar için önerilir.
– Büyük: (55 mm) kap) daha büyük kaslar için önerilir, örneğin, tuzaklar, sırt, bel, hamstringler, kuadriseps, baldırlar.
2. Genel olarak çukurlaştırmada olduğu gibi, TheraCup™ kullanımından sonra morarma meydana gelecektir.

TheraCup USB-C özelliklidir ve USB-C – USB-A kablosu içerir. Cihazı herhangi bir standart USB adaptörüne takabilirsiniz. USB bağlantı noktası Ana Anahtarın karşısında yer alır. Pil seviyesi, pilin LED göstergesinde gösterilir:

 • Turuncu ışık : düşük şarj,
 • Mavi ışık : orta şarj,
 • Yeşil ışık: tam şarj

Şarj olurken, LED düzgün şekilde bağlandığını göstermek için yanıp sönecek ve tamamlandığında sabit yeşile dönecektir. Cihaz açıkken anahtarı sağa sürükleyerek pil seviyesini her zaman kontrol edebilirsiniz. Cihaz kapalıyken pil LED’i söner. Not: Üçüncü taraf bir şarj cihazı kullanıyorsanız, sertifikalı bir üreticiye ait olduğundan ve herhangi bir yapısal hasara uğramadığından emin olun. Şarj olurken cihazı kullanmaya çalışmayın.

Temizlik Talimatları

 1. TheraCup’ı kapatmak için MasterSwitch’i sola çevirin. Pil durumu LED’inin KAPALI olduğundan emin olun.
 2. Kapları ve ısıtma aparatını sterilize etmek için dezenfektan mendil kullanın.
 3. Kir veya kum, makyaj, mürekkep, sabun, deterjan, asitler veya asitli yiyecekler gibi lekelere veya başka hasarlara neden olabilecek herhangi bir şeyle veya ter, tuzlu su, sabunlu su, havuz suyu, parfüm, böcek kovucu, losyonlar, güneş kremi, yağ, yapışkan çıkarıcı, saç boyası veya çözücüler gibi cilt tahrişine neden olabilecekler de dahil olmak üzere tatlı su dışındaki sıvılarla temas ederse TheraCup’ı hafifçe nemlendirilmiş bir bezle veya alkol bazlı bir solüsyonla temizleyin.
 4. TheraCup’ı aşındırıcı olmayan, tüy bırakmayan bir bezle kurulayın.
 5. TheraCup, yabancı maddelerin cihaza zarar vermesini önlemek için değiştirilebilir filtrelerle birlikte gelir. Filtreyi değiştirmek için ısıtmalı pedin üst kısmında bulunan küçük lastik kapağı çıkarın. Filtreyi her altı ayda bir değiştirin.

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi