Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

TheraFace için Sıkça Sorulan Sorular

Yüz sağlığı, derinin derinliğinden daha fazlasıdır. Günlük stres ve gerginlik tüm vücudu ve yüzü sağlığını etkiler. Güzelliğin ötesinde yüz sağlığı, teninizden alttaki yüz kaslarına kadar her bölümü kapsar.

TheraFace PRO, daha önce hiçbir yüz cihazının gitmediği bir yere gidiyor ve Therabody’nin yüze yönelik vurmalı terapinin ardındaki ünlü teknolojisini getirerek gerginliği azaltıyor, yüz kaslarını gevşetiyor ve yüze en derin düzeyde bakım sağlıyor: gerçek bir yüz sağlığı terapisi. Bu hepsi bir arada yüz sağlığı cihazı burada bitmiyor; cilt tonlama mikro akım tedavisinden gençleştirici ışık terapisine ve cildi daha derinlemesine temizlemeye yönelik devrim niteliğinde yeni bir yönteme kadar diğerlerinden daha fazla, bilim destekli yüz bakımı sunuyor.

Her yüz benzersiz olduğundan, tedaviler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanıza ve hatta tedavileri birleştirmenize olanak tanıyan, kolay kayan manyetik halka sistemiyle mümkün olan en kişiselleştirilmiş deneyimi tasarladık. İhtiyaçlarınız değiştikçe TheraFace PRO da sizinle birlikte değişir. Artık güzelliğin ötesine geçmenin zamanı geldi çünkü gerçek yüz sağlığı, cildin derinliklerinden daha fazlasıdır.

TheraFace PRO sadece diğer tüm yüz cihazlarından daha fazla tedavi sunmakla kalmıyor
(tam olarak 8’i 1 arada), daha önce hiçbir cihazın yapmadığı perküsif terapiyi de yüz sağlığına uyarlıyor.
Bütünsel bir tedavi sunarak, cildinizin alt kısmında bulunan yüz kaslarınızı da hedefleyerek, yüz sağlığı kategorisine gerçek anlamda öncülük ediyor. Kolay değiştirilebilen modüler başlıkları sayesinde en üst düzeyde kişiselleştirilmiş rutin ve tedavileri de aynı anda sunuyor.

On yılı aşkın bir süre önce perküsif terapiye öncülük ettik. Şimdi Theragun’ın arkasındaki aynı ünlü teknolojiyi rahatlatıcı bir yüz masajı deneyimi edinebilmeniz için, yüze uyarladık. TheraFace PRO, 3 mm genlikle stresi, gerginliği, küçük yüz ağrılarını ve rahatsızlıklarını güvenli ve nazik bir şekilde gidermektedir.

Her Theragun başlığının vücudun benzersiz fizyolojisine göre hassas bir şekilde şekillendirilmesi gibi, TheraFace PRO başlıkları da yüzün benzersiz yapısına ve konturlarına göre hassas bir şekilde şekillendirilmiştir. Düz (Flat) Başlık; tüm yüz, boyun – göğüs bölgesi için genel kullanım sağlamaktadır. Konik (Cone) Başlık; ince çizgiler, basınç noktaları ve göz çevresi gibi hedeflenen bölgeler için daha hassas tedavi sağlamaktadır. Micro-Point Başlık; alın, yanaklar ve göğüs bölgesi gibi daha geniş alanlar için dolaşımı en üst düzeye çıkarmaktadır.

Yüz sağlığındaki yeni inovasyonumuz, yüzünüzü sevmenin pek çok yeni yolunu açıyor. Günlük olarak karşılaştığınız yüz problemlerinizi iyileştirmek ve hepsi bir arada TheraFace yüz bakım rutinlerini keşfetmek için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Lütfen belirli kullanırken aşağıdaki yönergelere dikkat edin:
LED Işık Halkası üzerindeki Mavi Işık ayarı, sivilcelerin yayılmasını önlemek için herhangi bir vurmalı aparatla birlikte kullanılmamalıdır.

Mikro Akım Halkası, her zaman iletken bir jel veya krem ile kullanılmalıdır.

Temizleme Başlığı, mikro boncuklar veya tanecikli eksfoliyanlar (cildin ölü deriden temizlenmesi) dışında tercih edilen herhangi bir temizleyici ile kullanılanılabilmektedir.

Melazma veya hiperpigmentasyonunuz varsa, özellikle de hafif sıcaklıkla daha da kötüleşiyorsa Sıcak Halka Başlığını kullanmayın.

TheraFace PRO yüz terapilerinin kullanımı hakkında daha fazla bilgi için lütfen Önlemler ve Kontrendikasyonlar Sayfamızı ziyaret edin.

TheraFace PRO suya tamamen dayanıklı değildir. Sadece nemli bir bez veya alkolsüz temizleme mendili ile silinmelidir. Tamamen su geçirmez olmadığından cihazı tamamen suya daldırmayın.

TheraFace PRO başlıklarını da nemli bir bez veya alkolsüz mendil ile silebilirsiniz ancak kesinlikle su ile temas ettirmeyin. Temizleme Başlığı tamamen su geçirmez olduğu için suyla temasında bir sorun yoktur. Suyla yıkanabilen tek başlıktır.

TheraFace PRO’yu ve başlıklarını nemli bir bezle veya alkolsüz temizleme mendiliyle silin. Cihaz su geçirmez değildir; tamamen su geçirmez olan tek ek parça, temizleme amacıyla kullanılan Temizleme Başlığıdır. Temizledikten sonra, saklamadan veya başka bir tedavi protokolüne başlamadan önce cihazın ve ek halkaların iyice kurumasını bekleyiniz.

Temporomandibular bozukluklar (TMJ) bir tıp uzmanının teşhis koyabileceği durumdur. TheraFace PRO; yüzdeki gerginliği azaltmaya, yüz kaslarını gevşetmeye ve çenedeki hafif ağrıları azaltmaya yardımcı olmak için harika bir çözümdür. Ancak, belirli tıbbi durumlar ve tedaviler için cihazı kullanmadan önce bir doktora danışmanızı öneririz.

TheraFace PRO LED Halkasında bulanan Mavi; hafif ve orta dereceli sivilcelerin azaltılmasına yardımcı olur. Ancak perküsif terapi başlıklarından herhangi biriyle birlikte kullanılmamalıdır.

TheraFace PRO’nun ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Aslında, klinik çalışma katılımcılarının %89’u kırışıklıklarda ve/veya sağlıksız görünen ciltte azalma gözlemlemiştir*.

Microcurrent Başlığı, kasları uyarmak ve cildi sıkılaştırmak için nazik, düşük seviyeli bir elektrik akımı kullanmaktadır. Yüz ve boyundaki kas tonusunu ve konturunu iyileştirmeye yönelik fayda sağlayan Microcurrent Başlığı, genç bir ışıltı için cildi sıkılaştırmaya ve dolgunlaştırmaya yardımcı olmak üzere yüzü nazikçe uyarmaktadır. LED Halka Başlığı üzerinde bulunan Kırmızı ve Kırmızı + Kızılötesi ayarı göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmaya yöneliktir.

*TheraFace PRO cihazının etkinliğine ilişkin 12 haftalık klinik çalışmadan elde edilen verilerdir. Bireysel sonuçlar değişiklik gösterebilir.

Klinik deneme sonuçlarımız her şeyi anlatıyor. TheraFace PRO’yu uzmanlar tarafından, 12 hafta boyunca yüz sağlığındaki ölçülebilir değişiklikleri ölçen, gelişmiş bir klinik laboratuvarında test ettik.

94’ü ciltlerinin genel olarak daha sağlıklı göründüğünü bildirdi.*

91’i ciltlerinin genel görünümünde bir iyileşme fark etti.*

89’u kırışıklıklarda ve/veya sağlıksız görünen ciltte azalma gözlemledi.*

89’u ciltlerinin daha gençleşmiş, parlak ve ışıltılı olduğunu hissetti.*

89’u kas tonusunda ve cilt sıkılığında iyileşme dahil olmak üzere yüz konturunda bir iyileşme fark etti.*

83’ü ciltlerinin daha az şişkin olduğunu fark etmiştir.*

83’ü ciltlerinin daha pürüzsüz ve sıkı göründüğünü ve/veya hissettiğini gözlemledi.*

80’i ciltlerinin daha sıkı göründüğünü ve/veya hissettiğini söylemiştir.*

*12 haftalık kullanımdan sonra 35 denekli bir tüketici algısı çalışmasına dayanmaktadır.

TheraFace PRO yolculuklarını kendiniz dinleyebilmeniz için klinik deneme katılımcılarımızın hikayelerini bile kaydettik.

TheraFace PRO; 18 yaşın üzerindeki herkes tarafından, yüz, boyun ve göğüste kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte, şiddetli akne, aşırı hassas cilt veya egzama, sedef hastalığı, şiddetli rosacea (gül hastalığı) veya melazma gibi cilt rahatsızlıkları olanlar TheraFace PRO’yu kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır. Melazma veya hiperpigmentasyonunuz varsa, özellikle de hafif sıcaklıkla daha da kötüleşiyorsa Sıcak Halka Başlığını kullanmamalısınız.

 

TheraFace PRO; şiddetli akne, aşırı hassas cilt veya egzama, sedef hastalığı, şiddetli rosacea (gül hastalığı) veya melazma gibi cilt rahatsızlıkları olanlar hariç tüm cilt tipleri için uygundur. Doktor kontrolü altında olan herkes TheraFace PRO’yu kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Aktif olarak bir yaranız varsa veya daha önce bir yaralanma geçirdiyseniz TheraFace PRO’yu kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

TheraFace PRO su geçirmez değildir. Duşta değil ancak duştan çıktıktan sonra nemli bir banyoda kullanabilirsiniz. Cihazın ıslatmanız gereken tek kısmı Temizleme Başlığıdır, diğer başlıklar ve cihaz su ile temas etmemelidir. Kullanımdan sonra TheraFace PRO’nuzu standına geri yerleştirmeden önce fazla suyu kuruladığınızdan emin olunuz.

Temizleme Başlığı, LED Halka Başlığı, Perküsif Terapi Başlıkları ve Sıcak ve Soğuk Halka Başlığı yüzünüzdeki tüylerle kullanabilirsiniz. Cihazı tüylerin uzama yönünde hareket ettirmeniz yeterlidir. Mikro akım yüzdeki tüyler üzerinde kullanılamaz, ancak tıraştan sonra kullanılabilmektedir.

LED Halka Başlığı uygulamasından önce retinol kullanılması önerilmez. Ancak sonrasında kullanılabilir.

Yeni oluşmuş bir güneş yanığı üzerinde sadece Soğuk Halka Başlığı kullanılmalıdır.

TheraFace PRO’yu kullanmadan önce en az 2 hafta veya tamamen iyileşene kadar bekleyiniz. Yeni botoks veya dolgu yaptırdıysanız kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

TheraFace PRO, kontrol edilen bagajda veya el bagajında seyahat edebilir. Gerektiğinde tıpkı bir dizüstü bilgisayar gibi x-ray cihazından geçirmek için çantanızdan çıkarılmalıdır.

Microcurrent Başlığı

Cihazı mikro akım tedavisi ile kullanırken, mikro akım iletken jel/serum ile kullanmanız gerekmektedir. Mikro akım tedavisine başlamadan önce, cildinizde küçük bir bölgeye az miktarda iletken jel/serum uygulayarak test edin.

Önlemler:

Yakın zamanda yaralanma, ameliyat veya nörotoksin, dermal dolgu, mikroiğneleme, lazer ve/veya kimyasal peeling gibi yüz tedavilerinden sonra cilt tamamen iyileşene kadar kullanmayın.

Herpes Simpleks Virüsünden kaynaklanan mevcut bir patlak sırasında kullanmayın.

Yüz kılları üzerinde kullanmayın; kıllar iletkenliği engelleyebileceğinden kullanımdan önce yüz kılları tıraş edilmelidir.

Herhangi bir kalp rahatsızlığınız varsa kullanmayın.

Göğsünüzün üzerinde kullanmayın.

Kasık bölgesinde kullanmayın.

Doğrudan göz küresi/göz kapağı üzerinde kullanmayın.

Kırık cilde uygulamayın.

Çocuklar üzerinde kullanmayın.

Kontrendikasyonlar:

Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır. Kullanmadan önce lütfen bir doktora danışın.

Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyon, çürükler veya tümörler

Kalp pili veya diğer implante edilmiş elektronik cihazlar

Epilepsi

Hamilelik

Kanser/tümörler

Tromboz

Flebit

Uygulama alanında metal plakalar veya pimler implante edilmiş defibrilatörler/ stimülatörler

LED Halka Başlığı (Kırmızı LED Işık, Kırmızı+ Kızılötesi LED Işık ve Mavi LED Işık Terapileri)

Önlemler:

Yakın zamanda yaralanma, ameliyat veya nörotoksin, dermal dolgu, mikroiğneleme, lazer ve/veya kimyasal peeling gibi yüz tedavileri cilt tamamen iyileşene kadar kullanmayınız.

Herpes Simpleks Virüsünden kaynaklanan mevcut kopma yüzdeki tüyler için: LED’i yüzdeki tüylerin üzerinde, tüylerin uzama şeklini takip ederek (tipik olarak aşağı doğru hareketle) kullanın

Doğrudan göz küresine/göz kapağına uygulamayın

Kırık cilde uygulamayın

Kırmızı LED ışık kullanmadan önce retinol uygulamayın

Kontrendikasyonlar:

Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır. Kullanmadan önce lütfen bir doktora danışın.

Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyon, çürükler veya tümörler

Hamilelik/ emzirme

Anormal hisler (örn. uyuşma)

Kanser/tümörler

Epilepsi

Kardiyopati (kalp hastalığı)

Fotoğraf alerjisi veya bozukluğu (örn. Lupus, porfiri)

Işık hassasiyetine neden olan ilaçlar

Şiddetli akne için ilaçlar

Işığa karşı aşırı hassasiyet

Melazma veya hiperpigmentasyon (özellikle hafif sıcaklıkla şiddetlenirse)

Şüpheli lezyonlar veya cilt kanseri- – lütfen doktorunuzu ziyaret edin

Herhangi bir retinol veya / güneşe duyarlı ilaç veya / ürün veya benzoil peroksit alıyor veya kullanıyorsanız kızılötesi ışık kullanmayın

Perküsif Terapi Başlıkları (Düz, Koni, Mikro-Point)

Önlemler:

Bu durumlarda gerekli özen gösterilmelidir ve cihazların kullanımının değiştirilmesi gerekebilir (kullanılan bağlantı, uygulanan kuvvet, vücudun konumu, bir bölgeyle doğrudan temas halinde kullanımdan kaçınma vb.) Uygun olduğunda veya herhangi bir endişeniz varsa, bir doktor tavsiyesine başvurunuz.

Yakın zamanda yaralanma, ameliyat veya nörotoksin, dermal dolgu, mikroiğneleme, lazer ve/veya kimyasal peeling gibi yüz tedavilerinin cilt tamamen iyileşene kadar uygulanması.

Herpes Simpleks Virüsünden kaynaklanan mevcut kopma

Hipertansiyon (kontrollü)

Anormal hisler (örn. uyuşma)

Basınca karşı duyarlılık

Duyguları değiştirebilecek ilaçlar

Doğrudan göz küresine/göz kapağına uygulamayın

Kırık cilde uygulamayın

Kontrendikasyonlar:

Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır.

Kullanmadan önce bir doktora danışın.

Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyon, çürükler veya tümörler

Aktif akne patlaması

Kemik kırığı veya miyozit ossifikans

Hipertansiyon (kontrolsüz)

Akut veya ciddi kalp, karaciğer veya böbrek hastalığı

Duyu kaybı veya değişikliğine neden olan nörolojik durumlar

Gözlere veya boğaza doğrudan uygulama

Kanama bozuklukları

Yakın zamanda geçirilmiş ameliyat veya yaralanma

Bağ dokusu hastalıkları

Periferik vasküler yetmezlik veya hastalık

Kanı incelten veya hisleri değiştiren ilaçlar

Cerrahi bölge veya donanım üzerinde doğrudan basınç

Aşırı rahatsızlık veya ağrı

Kalp pili, ICD veya emboli öyküsü

Temizleme Başlığı

Önlemler:

Yakın zamanda yaralanma, ameliyat veya nörotoksin, dermal dolgu, mikroiğneleme, lazer ve/veya kimyasal peeling gibi yüz tedavilerinin cilt tamamen iyileşene kadar uygulanmamalıdır.

Herpes Simpleks Virüsünden kaynaklanan mevcut kopma

Yüzünüzde kıl varsa, temizleme halkasını kılların uzama şeklini izleyerek (tipik olarak aşağı doğru hareket) kullanın ve/veya rahatsanız küçük dairesel hareketler yapın

Doğrudan göz küresine/göz kapağına uygulamayın

Kırık cilde uygulamayın

Kontrendikasyonlar:

Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyon, çürükler veya tümörler

Sıcak Halka Başlığı

Önlemler:

Yakın zamanda yaralanma, ameliyat veya nörotoksin, dermal dolgu, mikroiğneleme, lazer ve/veya kimyasal peeling gibi yüz tedavilerinin cilt tamamen iyileşene kadar uygulanmamalıdır

Herpes Simpleks Virüsünden kaynaklanan mevcut kopma

Doğrudan göz küresi/göz kapağı üzerine uygulamayın

Kırık cilde uygulamayın

Melazma, hiperpigmentasyon, deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyon, çürükler veya tümörler

Kontrendikasyonlar:

Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyon, çürükler veya tümörler

Soğuk Halka

Önlemler:

Yakın zamanda yaralanma, ameliyat veya nörotoksin, dermal dolgu, mikroiğneleme, lazer ve/veya kimyasal peeling gibi yüz tedavilerinin cilt tamamen iyileşene kadar uygulanmamalıdır.

Herpes Simpleks Virüsünden kaynaklanan mevcut kopma

Yüzdeki tüyler için standart protokolde belirtildiği gibi Soğuk Halka kullanın

Göz küresi/göz kapağı üzerine uygulamayın

Kırık cilde uygulamayın

Kontrendikasyonlar:

Aşağıdakiler, potansiyel risklerin faydalardan daha ağır basabileceği durumlardır. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Deri döküntüsü, açık yaralar, kabarcıklar, lokal doku iltihabı, enfeksiyon, çürükler veya tümörler

Soğuk aşırı duyarlılığı/Soğuk ürtikeri

Dolaşım yetersizliği

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi