Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

TÜRKİYE KAYKAY ŞAMPİYONU

Berke Dikişçioğlu

KÜNYE

Nereli?

Adana, Türkiye

Branş

Kaykay

Therabody'nin yenilikçi teknolojisi sayesinde, kaykay yaparken yaşadığım kas yorgunluklarını ve ağrılarını hızlıca giderebiliyorum. Bu da pistte daha fazla zaman geçirmeme olanak sağlıyor. Therabody beni gerçek anlamda destekleyen bir hayat kurtarıcı!

- Berke Dikişçioğlu

Adana'nın Seyhan ilçesinde doğup büyüyen Berke Dikişçioğlu, kaykay sporuna da aynı topraklarda başladı. 2010 yılında henüz kreşe giden bir çocukken kaykayla tanışan Berke Dikişçioğlu, yaşadıkları apartmanın önünde kaykaya binen arkadaşlarını görünce hayatının geri kalanında sıkı sıkıya sarılacağı bir tutkuyla tanıştı.

Bu ilk karşılaşmadan bir hafta sonra annesi Berke Dikişçioğlu’na ilk kaykayını hediye ederken, kaykaydaki bazı eksiklikleri de ev yapımı çözümlerle gidermişlerdi. Üzerinde zımparası olmayan kaykaya masa örtüsünden bir zımpara yapıldı ve bundan sonrası da Berke Dikişçioğlu’nun bu spora olan sevgisi ve azmiyle çözüldü.

Henüz 6 yaşındayken internetten izlediği kaykay videolarındaki hareketleri evlerinin önünde uygulamaya çalışan Berke Dikişçioğlu, 10 yaşına geldiğinde ise sokağa çıkıp kaykay yapan gençleri izleyerek kendini geliştirmeye devam etti. "Hep kaykayın üzerindeydim," diyor Berke Dikişçioğlu "Kaykay üzerinde çeşitli hareketler yapabilmek için elimden geldiğince çalışırdım," diye de ekliyor. Hatta küçük bir itirafı da araya sıkıştırıyor: "İlkokuldayken kaykay yapabilmek için bazen bahane uydurup okuldan bile kaçardım."

Berke Dikişçioğlu’nun hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri ise ailesinin İstanbul'a taşınması oldu. İstanbul'daki kaykay sahnesinin daha iyi bir düzeyde olması ve daha fazla skateparka erişim olanağı Berke'nin gelişimine büyük bir katkı sağladı.

Berke Dikişçioğlu, gelecekte dünya genelinde yaptığı spor ile kendini tanıtıp bir fark yaratmayı hedefliyor. Ayrıca Türkiye'de bir Kaykay Okulu açarak yeni başlayacak sporculara doğru bilgi ve birikimi aktarıp, Türkiye’de kaykay sporunun gelişiminde öncü olmayı amaçlıyor.

DAHA FAZLA THERABODY SPORCUSU VE ELÇİSİNE

GÖZ ATMAK İÇİN

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi