Therabody Türkiye
Therabody Türkiye
Previous slide
Next slide

PROFESYONEL FUTBOL TAKIMI

Manchester United

Manchester United ve sağlıklı yaşam teknolojisinde Dünya lideri olan Therabody, küresel ortaklık yapacakları bir yıldan uzun süreli bir anlaşmaya imza atarak ilişkilerini güçlendirdiler. Bu ortaklık; Manchester United'ın hem erkek hem de kadın takımlarının, Therabody ürün ve çözümlerini antrenman ve iyileşme rutinlerinin bir parçası olarak daha etkili şekilde kullanmalarını sağlayacak ve Therabody'nin faydalarını kulübün küresel hayran kitlesine de duyurmuş olacak.

Therabody; insanların daha iyi hissetmelerine, daha iyi hareket etmelerine ve daha sağlıklı yaşamlar sürmelerine yardımcı olan çözüm ekosistemi aracılığıyla iyileşme ve kişisel bakımın geleceğine öncülük ediyor ve bilim destekli kullanıcı dostu ürünleri sayesinde önceden erişilmesi güç olan bu teknolojiyi herkesin kullanımına sunuyor.

Therabody'nin cihazları, United oyuncularının, beyinden ayaklara tüm vücudun ve her kasın aktif olarak kullanılmasını gerektiren bir sporun zorlayıcı fiziksel taleplerini karşılamalarına yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalar, oyuncuların 90 dakikalık bir maçta 8 ila 10 bin metre hatta bazen daha fazla mesafe kat ettiklerini gösteriyor. Hızlı akan uzun maçlar, aktif oyun sırasında sürekli koşu ve atik hızlanmalar gerektiriyor. Bu tür aktivitelerde tam iyileşme sağlamak ve yaralanmaları önlemek için etkili ısınma ve soğuma zorunludur.

Manchester United takımı; atletik performanslarını artırmaya ve hem antrenmanlar hem de maçlar sırasında yaralanmaları önlemeye yardımcı olacak Theragun'lara antrenman tesislerinde kolayca erişebilecek. Futbol; kalp ve kaslar için güçlü bir kondisyon sağlar, ancak işin büyük kısmı bacaklar tarafından yapılır. Therabody'nin, RecoveryAir JetBoots'lar da dahil olmak üzere, tamamen kablosuz şekilde tasarlanan ve bu sayede el bagajına dahi rahatça sığabilen pnömatik kompresyon cihazı serisi ile takımın antrenman odalarında ve tüm seyahatlerde dinlenme ve iyileşme rutinlerine kolayca ulaşmalarını ve iyileşme rutinlerinde oyunun kurallarını değiştirmelerini sağlayacak.

Dünya'nın ilk el tipi perküsif terapi cihazı olan Theragun, RecoveryAir pnömatik kompresyon botları ve Wave Serisi titreşim terapisi silindirlerinden oluşan Therabody sağlıklı yaşam çözümleri ekosistemi, kulübün 2022 sezon öncesi Tayland ve Avustralya turu da dahil olmak üzere, birkaç yıldır Manchester United'ın birinci takım oyuncularının antrenman, iyileşme ve tıbbi süreçlerine entegre edilmekteydi.

Bu yeni küresel ortaklığın bir parçası olarak oyuncular ve antrenman personeli, şirketin eğitim bölümü olan Therabody Üniversitesi'nden performans ve sağlıklı yaşam uzmanlarıyla birlikte eğitim oturumlarına katılacak. United'ın tıbbi ekibiyle birlikte çalışacak olan Therabody uzmanları, oyunculara Therabody cihazlarını kullanımlarını optimize etmelerini sağlayacak bilgileri vermek için özel protokoller geliştirecek ve düzenli kullanımın iyileşmeyi hızlandırmaya, yaralanmaları önlemeye ve genel atletik performansı iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini gösterecek.

Therabody Kurucusu ve CWO'su Dr. Jason Wersland bu yeni anlaşmayla ilgili düşüncelerini aşağıdaki şekilde dile getirmiştir:

"Manchester United, birkaç yıldır antrenman ve iyileşme rutinlerine yardımcı olmak için teknolojimizi kullanma konusunda ön saflarda yer alıyor dolayısıyla bu ortaklık, ilişkimizin doğal bir uzantısıdır. Takımın oyuncularını, personelini ve tutkulu küresel hayran kitlesini sağlıklı yaşamın ve kişisel bakımın önemi konusunda eğitmek Therabody'nin misyonu açısından çok önemlidir. Yenilikçilik ve kararlılık değerlerinin yanı sıra Dünya lideri olma tutkuları bizimkilerle mükemmel bir şekilde örtüşen İngiliz futbolunun en başarılı kulübüyle çalışmaktan gurur duyuyoruz."

Manchester United, Therabody'nin endüstri lideri cihaz ekosistemini kullanarak Dünya çapında 250'den fazla profesyonel sporcu, spor takımı, ünlü, elit antrenör ve tıp uzmanının arasına katılıyor.

DAHA FAZLA THERABODY SPORCUSU VE ELÇİSİNE

GÖZ ATMAK İÇİN

Theragun

Perküsif Terapi Cihazları

Wave Serisi

Titreşimli Silindirler

RecoveryAir

Kompresyon Sistemleri

SmartGoggles

Göz Masaj Maskesi

RecoveryTherm

Sıcak&Soğuk Giyilebilir Cihazlar

RecoveryPulse

Giyilebilir Kompresyon

PowerDot

Kas Stimülatörleri

TheraFace

Yüz Cihazları

TheraCup

İleri Seviye Kupa Terapisi